Potrzebny Fotograf na Dolnym Śląsku?

Odpowiemy na każde pytanie

Za każdym razem, gdy potrzebny jest fotograf na Dolnym Śląsku, jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie sesji zdjęciowych lub nurtują Was inne zagadanienia dotyczące fotografii. Udostępniamy dział pytań i odpowiedzi. Jeśli jednak nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące Państwa kwestie, chętnie odpowiemy na nie bezpośrednio.

KontaktFAQ

530 898 382

Te dziewięć cyfr odpowie na wszystkie pytania. Nie zawsze jednak mamy sposobność odebrać. Na pewno oddzwonimy!

Napisz do nas!

Masz pomysł na sesję i chcesz się podzielić swoimi inspiracjami? Najlepiej napisz o nich w mailu.

Polub nas

Polub nas! Warto, ponieważ oprócz mnóstwa zdjęć na naszym profilu znajdziesz również konkursy z nagrodami.

Obserwuj

Lubisz przeglądać dobre fotografie, gdy pijesz poranną kawę? Zapraszamy na nasz instagram!

Nurtują Cię kwestie fotograficzne? 

Pytania i odpowiedzi

Anna Bielak - fotograf na dolnym śląsku
Jaki jest wasz obszar działania?

Jesteśmy duetem fotografów, działającym na Dolnym Śląsku. Z racji miejsca zamieszkania jest to głównie teren Kotliny Kłodzkiej. Po uzgodnieniu warunków jesteśmy również gotowi wykonywać zlecenia we Wrocławiu oraz na całym terenie Dolnego Śląska.

Czy mogę wybrać sobie zdjęcia, które dostanę?

Oczywiście! Podczas sesji wykonujemy kilkaset fotografii. Finalnie zostaje ich znacznie mniej. Po wykonaniu obróbki klient dostaje od nas link ze zdjęciami, spośród których wybiera ustaloną wcześniej ilość. Następnie otrzymuje link do wybranego przez siebie materiału.

Mogę zdecydować o stylistyce zdjęć?

Jest taka możliwość. Jak każdy fotograf, mamy swój styl obróbki. Jednak w niedługim czasie po zakończonej sesji na życzenie klienta możemy na przykładzie jednego zdjęcia zaprezentować kilka aranżacji.

Po jakim czasie otrzymam finalny materiał?

Nie mamy sztywno określonych ram czasowych. Nie gwarantujemy także konkretnego limitu. Zapewnić możemy, że czas realizacji nie powinien przekroczyć tygodnia. W skrajnych (i bardzo rzadzkich) przypadkach może być to dwa tygodnie.

Co składa się na koszt sesji?

Na cenę sesji zdjęciowej składają się czas, koszty sprzętu i oprogramowania oraz koszty jakie ponieśliśmy w procesie edukacji.

Czas. Niejednokrotnie sesja z klientem to mniej niż połowa czasu realizacji. Staranna selekcja zdjęć, profesjonalna obróbka materiału, a czasem także retusz. To wszystko (konsultacja, sesja, obróbka) składa się na dzień roboczy.

Sprzęt. Korzystamy ze sprzętu profesjonalnego. Tyczy się to aparatów, optyki, jak i lamp i modyfikatorów światła. W naszym instrumentarium znajdują się bezlusterkowce Sony, Obiektywy Sigma, statywy Manfrotto, oświetlenie Quadralite.

Oprogramowanie. Korzystamy wyłącznie z legalnego oprogramowania. Konkretnie jest to pakiet Adobe oraz oprogramowanie wspierające, jak np. Portrait Pro.

Umiejętności. Szczerze mówiąc nie liczyliśmy kosztów wszystkich szkoleń i warsztatów, które odbyliśmy. Na nauce nie oszczędzamy.

Czy mogę liczyć na Waszą poradę w kwestii stylizacji oraz miejsca?

Oczywiście. Dysponujemy dużą wiedzą na temat malowniczych i klimatycznych miejsc na sesję. Również w kwestii ubioru czy makijażu jesteśmy pomocni.

Czy mogę publikować zdjęcia z sesji na social media?

Oczywiście. Jednak nalegamy, by w takiej sytuacji oznaczano nasze profile na facebooku oraz na instagramie. Owdzięczymy się małym upominkiem niespodzianką 😉

Jakie koszty dodatkowe pokrywam?

W przypadku sesji w miejscach, do których obowiązują płatne wejściówki pokrywają Państwo koszt wstępu dla siebie oraz dla nas.

 

Jak wygląda obróbka zdjęć?

Podczas obróbki zdjęć skupiamy się na tym, nadać odpowiedni klimat sesji. Często zdarza się, że materiał ma charakter vintage, boho lub też jest to sesja czarno-biała.

Pracujemy nad kadrowaniem, kolorystyką oraz usuwamy niektóre mankamenty, pojawiające się na zdjęciach.

Czy upiększacie ludzi na zdjęciach?

Owszem, retusz jest możliwy. Jednakże wiąże się z dodatkową opłatą, która ustalana jest indywidualnie z klientem.

Jakich rodzajów fotografii nie wykonujecie?

Obecnie nie wykonujemy reportaży z przyjęć okolicnzościowych, a więc wesel, komuni, rocznic czy urodzin.