Sesja zdjęciowa w zbożu w Kotlinie Kłodzkiej

Sesja zdjęciowa w zbożu w kalendarzu mody plenerowej to pozycja następna tuż po sesji zdjęciowej w rzepaku. Kobiece piękno wśród falujących kłosów to bardzo przyjemny temat fotograficzny. Ocean kłosów, elegancja i piękno - sesja zdjęciowa w zbożu Portret w zbożu Kotlina Kłodzka to kraina pięknych plenerów. Można tutaj wykonywać sesje zdjęciowe na tle wodospadów, w […]

Sesja zdjęciowa w zbożu w kalendarzu mody plenerowej to pozycja następna tuż po sesji zdjęciowej w rzepaku. Kobiece piękno wśród falujących kłosów to bardzo przyjemny temat fotograficzny.

Sesja zdjęciowa w zbożu

Ocean kłosów, elegancja i piękno - sesja zdjęciowa w zbożu

Portret w zbożu

Kotlina Kłodzka to kraina pięknych plenerów. Można tutaj wykonywać sesje zdjęciowe na tle wodospadów, w pięknych lasach lub na tle Sudetów. Mimo takiego bogactwa krajobrazu my zdecydowaliśmy się na zrobienie "zwykłych" zdjęć w zbożu. Dlaczego akurat tak? Pomysł ten zrodził się nieco przypadkiem podczas objazdu samochodem w poszukiwaniu ciekawego miejsca, w którym będzie odrobina cienia, ponieważ...

Ostre słońce wrogiem fotografa!

Ostre słońce to wróg fotografii. Zwłaszcza sesji zdjęciowych, na których pozują kobiety! Mocny strumień światła powoduje głębokie cienie. Zwłaszcza na twarzy, która wówczas wygląda źle bez względu na wiek i wygląd modela. Na szczęście udało nam się znaleźć pole, obok którego wiodła wąska asfaltowa droga. Przy niej z kolei były wysokie krzaki. Odcięły one dopływ promieni słonecznych. Słońce nie zaszkodziło naszej modelce, a przy tym pozytywnie oddziaływało na to!

Sesja portretowa w zbożu

Gdy słońce wciąż jest zbyt wysoko warto polecić modelce, by usiadała w zbożu tyłem do światła

Sesja zdjęciowa w zbożu nie musi być kolorowa!

Fotografia czarno - biała ma swój wyjątkowy urok. Często po monochrom sięgam podczas fotografii teatralnej. Czasem jednak się zdarza, iż część sesji wykonujemy właśnie w odcieniach szarości. Jest to nie raz wymuszone naszą różnicą w sprzęcie. Ja fotografuję aparatami marki Sony, a Ania używa swojego niezniszczalnego Fujifilm X-T3. Z tego względu miewamy dużą rozbieżność w kolorach na zdjęciach. Ten pozorny problem udaje nam się przekuć w atut. Nasi klienci dostają zróżnicowany materiał - moc kolorów oraz moc treści na zdjęciach czarno - białych. Fotografia monochromatyczna ma sobie ukrytą moc. Potrafi z najbardziej płytkiego zdjęcia uczynić głęboki obraz pełen emocji.

Portret w czerni i bieli

Potęga minimalizmu - największy atut fotografii w czerni i bieli

Sesja zdjęciowa w zbożu - przygotuj więcej niż jedną stylizację!

Sesja w plenerze trwa minimum godzinę, więc szkoda by było pozować tylko w jednym zestawie ubrań. Dlatego też zawsze rekomendujemy naszym klientom zabranie ze sobą więcej niż jednej stylizacji. Mogą być one zróżnicowane, nieco kontrastować ze sobą. Jak zatem ubrać się na sesję zdjęciową w zbożu?

Sesja zdjęciowa w zbożu jest okolicznością, która dopuszcza różne formy ubioru. Nasza urocza modelka postawiła na dwie odmienne stylizacje. Lekka bluzka i luźne szorty, które odkrywając jej uda nadały kobiecości kadrom. Druga stylizacja to koronkowa biała sukienka i piękny kapelusz. To nakrycie głowy pomagało nam także radzić sobie ze słońcem. Wędrówka w sukni i kapeluszu poprzez ścieżki okazała się świetnym motywem fotograficznym!

Portret w zbożu

Typowo "spacerowa" stylizacja, lecz wciąż w bardzo dobrym guście. Wręcz idealna na sesję zdjęciową w zbożu

Aleks i Carl Zeiss oraz Ania i Fujinon

Zarówno ja, jak i moja partnerka wykonaliśmy sesję zdjęciową w zbożu przy użyciu jednego obiektywu. W moim przypadku był to wielce wielbiony przeze mnie Carl Zeiss Makro-Planar T* 2/100 ZF, którego z moim Sony A7RIII używam przy pomocy adaptera. Ania z kolei użyła Fujinona 90mm f/2 LM WR. Fujifilm XT-3 to matryca APS-C, więc Anula fotografowała z rzeczywistą ogniskową 135mm.

Sesja kobiety w zbożu

Dłuższa ogniskowa doskonale kompresuje perspektywę. Dzięki temu w tle miałem góry, a nie brzydkie niebo

Sesja zdjęciowa w zbożu z kompresją perspektywy

Celowo użyliśmy średnich teleobiektywów, by skompresować perspektywę. Fotografia natury bardzo często kojarzy się z obiektywami szerokokątnymi. Jednak sesja zdjęciowa w zbożu raczej nie jest dobrą okolicznością, by stosować szkła o krótkiej ogniskowej. Przede wszystkich chodziło nam o tło. Im dłuższy obiektyw, tym mniejszy obszar tła jest widoczny. Chcieliśmy uniknąć nieba w kadrze. Naszym celem było to, by głowa modelki "schowała" się w górach i lasach i nie wystawała poza nie. Teoretycznie mogliśmy użyć obiektywów o ogniskowej nawet 50mm, gdyż nasze kadry nie były typowymi portretami, lecz obejmowały całą sylwetkę modelki lub sięgały do połowy uda.

Z całą pewnością kompresja okazała się trafnym posunięciem i pozwoliła zbudować odpowiedni klimat tych zdjęć. Uniknęliśmy dzięki temu zbyt wielu elementów w kadrze. Sesja zdjęciowa w zbożu obejmowała jedynie owo zboże, piękną kobietę i trochę drzew w tle.

Sesja zdjęciowa w zbożu - galeria zdjęć

sesja plenerowa w zbożu
sesja w zbożu kotlina kłodzka
sesja zdjęciowa czarno biała
sesja kobieca zboże
portret w polu
Sesja w zbożu monochrom
Fotoreporter, fotograf krajobrazu, dziennikarz i twórca stron internetowych. Fotografia to moja pasja oraz zawód. Czuję się wielkim szczęściarzem, gdyż mam możliwość robić to, co kocham. Kiedyś byłem dziennikarzem sportowym, więc pisanie to także moja pasja. Do tego sam stworzyłem tę stronę, więc prowadzenie na niej bloga o fotografii to połączenie moich trzech pasji życiowych!

Potrzebujesz fotografa w Kotlinie Kłodzkiej?

Skontaktuj się z nami

2024 © NaPelnejKlatce.com
MocneStrony.pro - Aleks Jovicić